| Timofti_Lucian_1987 a întrebat:

Stie careva vreo aplicatie buna pentru Android care sa ma tina mai mult de o zii bateria pe internet, prin date mobile cam asa tin mai toate telefoanele pe date mobile dar poate o fii vreo aplicatie : the best :

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Nu aplicatia e cea care consuma bateria telefonului, bateria o consuma in mare parte ecranul, apoi procesorul, antenele de receptie pentru semnal si multe altele, schimband aplicatia cu care navighezi nu o sa iti maresti durata cat te tine bateria.

3 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Dă luminozitatea ecranului la minim, dacă te uiți la un vudeoclip pe Youtube nu-l da la 720p, dă-l la 360p. Dă volumul mai încet, sau pune-ți căşti. Î chide aplicațiile de care nu mai ai nevoie. Ocupă-te dw viața bateriei, nu o încărca 100%, trebuie să o încarci până la 94%, pe acolo, dar nu 100%. Nu lăsa bateria să se descarce mai mult de 20%, preferabil 30%. Încarcă bateria 94%, scoate bateria din telefon şi las-o încărcată câteva zile.

| crisrtina16v a răspuns:

Cred ca toate aplicatile acelea sunt niste vrajeli ...ai in telefon o setare care o poti activa gen economisire baterie

| Timofti_Lucian_1987 explică:

Multumesc tuturor pentru sfat!