Întrebare recomandată | Ralu_Raluka_1995 a întrebat:

Stie cineva care sunt actele necesare pentru buletin?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

1. În atenția cetățenilor care se adresează serviciului public comunitar de evidență a persoanelor - click aici

2. Eliberarea actului de identitate la împlinirea vârstei de 14 ani - click aici

3. Eliberarea primului act de identitate după împlinirea vârstei de 18 ani - click aici

4. a) Eliberarea actului de identitate la expirarea termenului de valabilitate, modificarea datelor de stare civilă, anularea documentului, schimbarea sexului sau a fizionomiei - click aici

4. b) Eliberarea actului de identitate ca urmare a preschimbarii buletinelor de identitate - click aici

5. a) Eliberarea actului de identitate la schimbarea domiciliului- click aici

5. b) Eliberarea actului de identitate la schimbarea denumirii străzii sau a renumerotării imobilelor- click aici

6. Eliberarea actului de identitate la pierderea, furtul, distrugerea sau deteriorarea actului de identitate deținut anterior - click aici

7. Eliberarea cărții de identitate provizorii când persoana fizică nu posedă toate documentele necesare pentru eliberarea cărții de identitate - click aici

8. Eliberarea cărții de identitate la dobândirea cetățeniei române - click aici

9. Eliberarea actului de identitate la schimbarea domiciliului din străinătate în România - click aici

10. Eliberarea cărții de identitate provizorie cetățenilor români cu domiciliul in străinătate, care locuiesc temporar in România - click aici

11. Înscrierea în actul de identitate a mențiunii privind stabilirea reședinței - click aici

12. Dovada adresei de domiciliu - click aici

13. Contravaloarea actelor de identitate - click aici

| Fatamuntilor a răspuns (pentru RAY):

Decat copy, fara sa arati sursa, mai bine dadeai direct linkul
Nici pe intrebator nu il inteleg, ti-a dat funda, nu prea cred ca l-a ajutat!

| RAY a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Am raspuns la ora 2 noaptea, asa ca am uitat http://adevarul.ro/......index.html

cred ca trebuie apreciat faptul ca pe curentul meu si pe netu meu si pe timpul meu am raspuns, numi plateste TPU timpul, daca l am ajutat sau nu, el stie asta

| RAY a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Înscrierea în actul de identitate a mențiunii privind stabilirea reședinței - click aici

12. Dovada adresei de domiciliu - click aici

13. Contravaloarea actelor de identitate - click aici

cum nu l am ajutat? crezi ca eu n am facut buletinul inca? ai nevoie de contractul de casa, vechiul buletin si plaesti ceva la caserie atat

| Fatamuntilor a răspuns (pentru RAY):

Mai Ray, nu ma intereaza cat stai sa ajuti pe aici...la regulament scrie ca trebuie sa dai si sursa.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru RAY):

Mi-am schimbat C.I, mersi.raspunsul asta bun si mai simplu.Am impresia ca am dat si contractul original si copie, am completat o cerere tip acolo si iti face si poza, tot timpul ies naspa in poza rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru Fatamuntilor):

A) să nu încarce, posteze, difuzeze sau transmită orice conţinut pentru care nu are dreptul legal de transmitere sau difuzare în orice condiţii, sub orice sistem juridic, românesc sau străin sau determinate de relaţii contractuale sau de încredere cum sunt informaţiile confidenţiale, cele aflate sub incidenţa drepturilor intelectuale, aflate sau dezvăluite ca parte a relaţiilor de serviciu sau aflate sub incidenţa acordurilor de confidenţialitate;
b) să nu publice material cu drept de autor, dacă nu este el însuşi autorul sau dacă nu are permisiunea autorului de a publica materialul respectiv;
c) să nu publice materiale obscene, defaimatoare, de ameninţare sau răuvoitoare faţă de un alt utilizator, persoană fizică sau juridică;
d) să nu publice conţinut explicit sexual sau având conotaţie sexuală;
e) să nu publice materiale care conţin viruşi, viermi, cai troieni sau orice alte programe informatice cu intenţia de a altera, distruge sau afecta în orice mod informaţii sau sisteme informatice;
f) să nu promoveze sau furnizeze informaţii care să încurajeze încălcarea legislaţiei sau a bunelor moravuri;
FreeRoad SRL poate impune utilizatorilor săi în orice moment anumite reguli de utilizare pentru oricare dintre serviciile sale. Prin introducerea unui material în orice segment public sau privat de pe site, incluzând forumurile, bursa de securitate, baza de date cu firme, secţiunile de articole, ştiri şi noutăţi, îi garantaţi firmei FreeRoad srl dreptul continuu, irevocabil (incluzand drepturile morale) şi licenţa de a utiliza, reproduce, modifica, adapta, publica, traduce, distribui sau de a comunica în public conţinutul (în întregime sau parţial), la scara internaţională sau de a-l incorpora în alte lucrări de orice formă, în mass-media sau în tehnologia cunoscută sau care urmează să se dezvolte în viitor. De asemenea, permiteţi oricărei persoane care este abonată să acceseze, să vizualizeze, să stocheze sau să reproducă asemenea materiale în scopuri personale. Supus celor menţionate înainte, posesorului unui astfel de material publicat pe site îşi menţine orice drepturi care ar putea deriva de aici.
TPU.ro nu îşi asumă responsabilitatea pentru opiniile utilizatorilor despre restaurante, postate pe acest portal.

hai sa nu facem spam aiurea,voi fi mai atent, stiu regulamentul TPU, dar ce facem cu toate
link uriile spre materiale piratate de pe TPU, vezi tu conteaza si acel link, acel link nu are voie sa contina material piratat

| RAY a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Eu nu am dat copie doar originalul + dovada ca cel care te tine in chirie isi prelungeste contractul cu inca un an + plata aia +buletinul vechi