| andreirobert15 a întrebat:

Stie cineva cat costa sa faci o procura in italia?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca procura o faci la ambasada sau la un consulat atunci costul este de 40 euro si daca o vrei urgent se plateste inca 15 euro.
Se poate face si la un notar italian dar va trebui tradusa in romana si legalizata semnatura traducatorului daca vrei s-o folosesti in Romania. Nu cunosc taxele notariale din Italia dar cred ca sunt asemanatoare cu cele de la ambasada.

| YoannahKlaudia a răspuns:

Buna! Costa in jur de 50-100 de lei, nu este un pret fix, difera de la un cabinet la altul