| IvanElena a întrebat:

Stie cineva cat costa sa reziliezi un contract facut la upc pentru net? Am contract pe un an si am inteles ca pentru a-l putea rezilia inainte de termen, trebuie sa platesti o suma de bani. Care este suma aceasta de bani?

3 răspunsuri:
| hd04wbw a răspuns:

Intereseaza-te pe net pentru ca, conform legislatiei in vigoare din cate stiu eu nu se mai plateste taxa de reziliere.Aceasta lege din cate stiu eu a fost promulgata in 2009. Cel mai bine e sa te informezi exact. Spor

| chelutzul a răspuns:

Eu am avut la ClickNet si ca sa reziliez contractul trebuia sa platesc suma ramasa pana cand se incheia contractul

| bogdan_7896 a răspuns:

Normal nu are cum sa iti ia bani pentru ca s-a dat lege in care daca nu iti convine cum merge abonamentul la telefon sau la internet poti sa faci plangere si sa reziliezi contractul