| Laweritza22 a întrebat:

Stie cineva ce pasi trebuie sa urmez pentru a parola conexiunea wireless la Internet ca sa nu mai fie publica. Daca ar putea sa-mi explice cineva in detaliu setarile pentru Windows 7. Funda!

1 răspuns:
| ionutz03 a răspuns:

Mai mult ca sigur ai un router wireless. ce trebuie sa faci este sa accesezi routerul din browser, sa intri la setarile de wlan, si acolo o sa gasesti o sectiune numita autentification type(sau ceva de genu, depinde ce router ai) si o s-o gasesti pe modul open sistem(pentru ca nu ai parola). O sa ai mai multe optiuni ( wep, wpa-psk, wpa2-psk) alegi una din ele, iar mai jos trebuie sa iti deschida un camp unde poti sa pui parola...o completezi, ii dai salvare si gata.
e putin cam complicat big grin
daca ai intrebari imi lasi un mesaj.
Mult succes.