| paulp a întrebat:

Stie cineva cum fac in Office Word 2007 ca odata ce scriu (sau dau copy-paste) la un link sa mi-l vada automat ca si link (fara sa mai trebuiasca sa dau eu manual pe Insert - Hyperlink)? Stiu ca in versiunea mai veche asa era default...
Am cautat si nu am gasit...
Ms mult.

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Eu unul nu stiu cum, s-ar putea, desii nu sunt sigur, ca dupa ce dai paste la link, sa-l selectezi si sa-l faci sa apara link, dar daca nu, e mai bine sa il faci cu insert, pentru ca altfel ar trebui sa scrii in link si crede-ma ca e destul de nasol sa-l scrii ca sa apara link.

| Mirunelu a răspuns:

Da paste la link si apoi imediat da enter. Ar trebui sa se faca automat.

| paulp explică:

Am gasit raspunsul corect aici: http://www.lockergnome.com/......word-2007/

A fost primul link dupa "word 2007 inset hyperlink automatically"! :-)