| Vlafo a întrebat:

Stie cineva cum pot sa fac sa am internet in zona rurala?
Ies din discutie, serviciile de internet wireless oferite de Vodafone, Cosmote, Zapp, Romtelecom sau RDS&RCS(Digi), le-am incercat pe toate, nu exista retea in localitatea respectiva. Singura solutie este prin satelit, sau poate stiti dumneavoastra vreo metoda mai noua. Astept sfaturi, daca ati incercat servici de internet in zonele rurale?, cum vi sau parut? (viteza, pret). Am inteles ca exista si metode de captare a semnalului in casa, pentru folosirea servicilor respective la capacitatea corespunzatoare, un exemplu ar fi chiar pagina de web: http://www.nuamsemnal.ro/, ati incercat astfel de motode, ca cele de pe sait cu Repeater-e GSM/3G, Antene pentru telecomunicatii?, daca da cum vi sau parut? (calitate, performanta, pret). Astept raspuns urgent, pe subiectul de mai sus. Rog persoanele care nu au inteles perfect intrebarea, sa nu raspunda!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
2 răspunsuri:
| MeUFO a răspuns:

Bună! Eu zic că Orange 3G este foarte eficient. Mai depinde şi de zona în care eşti...
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ Sper să-ţi placă!

| Florinbro a răspuns:

Draga Valfo, solutii sunt multe insa pentru ca tu sa fi multumit... aceste solutii trebuie sa aiba o caracteristica anume: sa fie conform asteptarilor tale. Cu siguranta esti obisnuit cu internetul de la oras: viteza mare, fara intreruperi, trafic nelimitat, etc. Pentru ca sa beneficiezi de aceeasi experienta si la tara numarul solutiilor se reduc insa totusi exista. Te rog contacteaza-ma pentru detalii! Solutii sunt exact conform asteptarilor tale! 0740 0740 31