| Derees a întrebat:

Stie cineva cum sa-mi fac Windows.ul de la 32bit la 64bit?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Reinstalare. Nu poți „comuta" un sistem de operare de la 32 la 64 de biți doar așa... by magic! happy

| Asriel a răspuns:

Hei, Derees,
Pai prima data asigura-te ca procesorul tau este de arhitectura 64bit.( My Commputer->Properties)
Iti recomand ca pentru a trece la arhitectura 64bit sa ai minimum 2gb ram, deoarece computerul va aloca mai multa memorie aplicatiilor.
Daca procesorul tau este de arhitectura 64-bit, iti mai trebuie doar un CD cu Windows 64-bit, il gasesti usor. Poti cumpara unul online sau sa imprumuti de la cineva, urmand apoi sa il instalezi simplu.( Noi, utilizatorii cat si Administratorii nu promovam pirateria).