| sofiaaaa001 a întrebat:

Stie cineva dacă ai nevoie de certificat covid ca sa intri la mc Unirii?

7 răspunsuri:
| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Da. Nu este magazin esențial, ai nevoie de certificat.

| Anonim2682008 a răspuns:

Certificatul covid trebuie peste tot: mall-uri, restaurante, magazine alimentare, hoteluri așa că bănuiesc că și la MC Unirii trebuie

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anonim2682008):

Sursa? De ce vii cu timpenii daca nu stii? Magazinele alimentare sunt esentiale.

| Anonim2682008 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Dacă magazinul alimentar este într-un centru comercial ai nevoie de certificat verde. Iar MC-ul nu este magazin alimentar

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anonim2682008):

Pai tu ai zis ca trebuie la magazine alimentare...

| Anonim2682008 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Am specificat că doar dacă magazinul alimentar se află într-un centru comercial, mall-ul de exemplu

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anonim2682008):

Nici macar asta nu mai e valabil. In Auchan e culoar separat de acces pentru nevaccinati/netestati/necertificati care pot sa intre cu masca fara probleme.