| ponturi a întrebat:

Stie cineva? Este posibil ca Romania sa primeasca viza SUA din iunie 2023? CNP-ul sa fie acceptat ca si numar SSN american si sa putem accesa diferite servicii din State?

Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

CNP-ul nu se va pune drept SSN. SSN au doar cetățenii americani plus beneficiarii anumitor tipuri de vize. De exemplu, eu am și CNP și număr fiscal olandez. Dar nu sunt identice. Deci nici măcar la nivel de UE n-a fost adoptat așa ceva. Și nu, nu am SSN și nici nu vreau să am.

Iar CNP-ul și numărul fiscal olandez nici măcar nu au același număr de cifre.

| ponturi explică (pentru doctorandus):

Multumesc de raspuns.

3 răspunsuri:
| AmandinaDragan a răspuns:

America nu mai e ce a fost. Acum e saracie si-i plina de toate rasele si toti ciudatii.

| teclado a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Numai asistați sociali