| Cybe3r a întrebat:

Stie cineva un producator de scule de calitate. As vrea sa cumpar niste chei tubulare fixe si altele si nu stiu de la ce firma sa cumpar.

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Snap -ON,Craftsman,Malco,GearRanch,Sunex,Armstrong,Carlyle. Dara sunt si firme mai slab cotate care fac scule f bune cum ar fi Pittsburgh sau Klutch,GrateNeksi alte branduri.
Astea ce zic eu is cele mai tari scule nu din RO,probabil romanii nici nu mai fac scule deloc.
Vad unia baga Bosch, Makita, si alte desene animate, da fac si aia scule dara asa pentru cum sa zic ceva gen o singur utilizare acolo, sau folosire din an in paste laughing.
Snap-on is cotate cele mai tari dara si cele mai scumpe, eu zi ca nu merita sa platesti bani multi pentru o scula de la snap-on.

7 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Proxxon, FAMEX, MAKITA, HAZET, GEDORE
In ordinea asta

| NLS a răspuns (pentru NLS):

Stahlwille sunt și ele pe picior de egalitate cu proxxon

| xerxes1 a răspuns:

Din ce am probat Beta sunt cele mai bune. Apoi Pastorino,Usag, Facom, Hazet. Cele mai slabe in ordine Unior, BGS, Yato.

| Cybe3r explică (pentru xerxes1):

In ce domeniu leai probat? Adica hobby sau profesional?

| xerxes1 a răspuns (pentru Cybe3r):

Zilnic reparatii masini unelte.

| Alinuta28 a răspuns:

Bosh! Cele mai calitative, de altfel si la Lidl sunt foarte bune si de calitate.

| Alinuta28 a răspuns:

Bosch *