| GicaGigekGica a întrebat:

Stie cineva un site unde poti vinde poze?

Răspuns Câştigător
| InvatamProgramare a răspuns:

Sunt foarte multe site-uri unde poti vinde poze.
1. IN primul rand trebuie sa faci poze foarte bune pentru ca altfel cei care cauta poze nu vor alege pozele tale ci ale altora.
2. Trebuie sa vezi ce categorie de poze sunt in trend ca sa faci genul de poze pentru ca acelea sunt cele mai cautate in acel moment. Adica e greu sa fie rentabil sa vinzi poze ever green.
3. Ca site-uri: Shutter stock, Adobe stock, Smugmug, istockphoto, alamy, photoshelter etc

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cumperi magazin pe google si le pui acolo, dar trebuie sa platesti subscriptie lunara si comision la vanzare.

| InvatamProgramare a răspuns (pentru Violleta2022):

Annastassia, din pacate nu prea functioneaza sa iti faci magazin propriu pentru ca trebuie sa bagi multi bani in reclama ca sa aduci trafic.

| Violleta2022 a răspuns (pentru InvatamProgramare):

Atunci cum dovedesti ca sunt ale tale?
Stii ca se plateste copyright acnd folosestsi poze de pe internet, nu?
Sau daca le furi?
Cum poti sa le vinzi in asa fel incat sa fii acoperit legal si sa dovedesti ca sunt ale tale, daca nu ai un magazin legal?

| InvatamProgramare a răspuns (pentru Violleta2022):

Toate acestea sunt magazine legale: Shutter stock, Adobe stock, Smugmug, istockphoto, alamy, photoshelter etc
Cum eu fac aplicatii si le vand pe Google Play si App Store asa fotografii fac poze si le vand pe acele site-uri.
Daca pozele pe care le vinzi sunt furate vei suporta consecintele legii, cand iti faci cont pe aceste platforme o faci pe baza unui contract.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Redbubble.

| RoCkKiD a răspuns:

Ai platforme gen Abdobe stock sau shutter stock dar trebuie sa te interesezi care sunt avantajele si dezavantajele fiecareia. Poti cauta pe net ca sunt o gramada de siteuri.

| MicMicu a răspuns:

Shutterstock dar mai sunt si altele.