| CastiCuMicrofon a întrebat:

Stie cineva unde pot gasi niste probleme cu fisiere text in pseudocod ca pe net nu gasesc. Vreau sa vad cum se citesc numerele din fisier in pseudocod(in c++ stiu cum sa fac). Help!winking

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista nicio instructiune speciala in pseudocod pentru citirea din fisier.

pus si simplu semnalezi actiune

gen "citire din fisier" si treci mai departe

1 răspuns:
| Cr1st1ii a răspuns:

Nu imi mai amintesc, stiu doar atat ca peudocodul il scriam in caiet, nu exista un program anume. ne aducea profa problemele... cauta cu denumirea teza preudocod, sau examen, ceva de genu... bafta!