| GulubuntzBudulush a întrebat:

Stiti cat costa o piesa de ecran pentru Macbook 2007. (Tiger) SI calculator meu Macbook 2008 (Leopard) nu se mai aprinde ce e de facut?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu cred ca mai merita sa te ocupi de Mac-uri de zece ani.
Poate ai putea comanda piese de schimb (la pret de nou! ), dar nu prea merita.
Iar piese second e greu, aproape imposibil de gasit la aceea generatie, intrucat putine s-au vandut la noi in tara, dar si in Europa.

| GulubuntzBudulush explică:

Multumesc. Imi pare rau ca te-amm facut sa raspunzi. Insa am gasit de-acum solutia. Ecranul nu e defect trebuie doar putin... (cleaned, cleaning) iar celalalt (was not so good fixed by someone who want to help us, but I can please some expert to do this). They are good. SUnt bune. Chiar sunt.