| emptiness22 a întrebat:

Stiti cumva daca/ cum se poate obtine un desfasurator al convorbirilor de pe un abonament orange de pe luna trecuta? precizez ca cel mai probabil s-a emis deja factura pe acea luna.

7 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Nu trebuie cerere scrisa. Suni la serviciul clienti 411 si astepti sa te preia un operator care foarte amabil iti va da toate indicatiile necesare si iti va prelua cererea. Vor trimite lista prin posta.

| antonia09 a răspuns:

Cu siguranta ca este posibil, Trebuie doar sa faci o cerere scrisa la agentia unde ti-ai incheiat contractul.

| qwerty a răspuns:

Cel mai simplu este sa intri pe www.orange.ro, iti faci acolo cont cu numarul tau orange si iti arata convorbirile din ultimele 6 luni parca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cele spuse de tine inteleg ca in mod curent nu primesti fact. insotita si de lista convorbirilor; in acest caz ai urmatoarele variante : 1/ te adresezi celei mai apropiate reprezentante Orng. si soliciti lista aferenta perioadei de facturare dorita; in mod normal fiind vb. de o solicitare cu caracter ocazional ar trebui sa nu te taxeze! dk e vb de o per. recenta pentru. care exista factura emisa poti obtine lista pe loc 2/ intri pe orange.ro si iti faci cont in sectiunea webCare unde poti sa soliciti online, gratuit, detaliile convorbirilor pentru. perioade de facturare anterioare de pana la 3 luni in urma, poate chiar mai mult, nu stiu exact., nu mai am abonam. la ei. 3/ pentru. info suplim. suna la rel. cu clientii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

P.S.motiveaza-ti solicitarea, fara sa te jenezi, de dorinta de a verifica in detaliu val. facturii respective inainte de a face o eventuala reclamatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma refeream la faptul ca, in mod curent, factura pe care o primesti NU este insotita si de lista convorbirilor. (acum, nu mai conteaza din ce cauza); in ce priveste motivul pentru. care iti doresti documentul, mie nu mi se pare deloc sinistru. chiar inteleg dorinta ta considerandu-ti gestul ca fiind. omagial (scuze, n-am gasit acum un termen mai potrivit). Intamplator sau nu, sunt in masura sa-ti dau urmat. expl. : au trecut 3 ani si jum. de la disparitia celui mai bun prieten al meu si, tot de atunci am preluat sim-ul cu nr. lui de apel (cartela), l-am facut abonament pe numele meu si-l voi pastra pana cand il voi lasa succesorilor mei.; faptul ca utilizez nr. de tel. care a apartinut celui mai bun prieten m-a ajutat sa suport mai usor durerea pricinuita de disparitia lui. P. S. verifica la "menu", in "jurnalul de apeluri", poate mai gasesti inca nesterse detalii (data si ora) cu privire la ultimele voastre apeluri.

| emptiness22 explică:

Multimesc mult. Am fost azi la reprezentanta dar tocmai inchideau; am sa merg maine si se rezolva.
@miletyn. Nu am nici o problema cu factura si nici nu vreau sa fac vreo reclamatie. Motivul meu e oarecum usor sinistru, dar vreau sa vad cand am vorbit ultimele dati cu cineva drag care s-a dus in ceruri.