| alinutzafetitza a întrebat:

Stiti cumva daca se poate cumpara din magazin un telefon mobil fara sa arati buletinul ca eu mi-am pierdut buletinul si mobilul si am nevoie urgenta sa-mi cumpar un mobil!

3 răspunsuri:
| LadyMelian a răspuns:

Poti sa cumperi la liber chiar din magazinele Orange/Vodafone.Dar nu o sa mai ai parte de garantie.

| AndreyChirita a răspuns:

La Altex/Media Galaxy nu ai nevoie de buletin. Eventual sa stii seria si nr. sau CNP-ul in cazul in care trebuie sa-ti faca factura pentru produsul cumparat. Daca nu le stii poti chiar sa le inventezi, nu verifica nimeni!

| merymary08 a răspuns:

NU vei putea cumpara de la nici un magazin telefon fara buletin si cred ca nici de la cele onnline. Daca vrei asa mult un telefon poti incerca de pe site-uri. Sunt anumite riscuri dar daca stii de unde sa alegi nu vor fi problema