| balintRobert a întrebat:

Stiti daca reteaua DIGI Mobile are semnal bun 4G in zonele rurale din moldova, in jud. Neamt, cam la 20 km de Roman?

2 răspunsuri:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Momentan Digi Mobil in reteaua 4G chiar si 3G inca nu are o acoperire buna ma refer la semnalul Mobil.

Are o acoperire in toata tara cei drept la 3G iar la 4G putin Iasi si Bacau are aceea acoperire.

RCS/RDS este o firma buna cand este vorba de TV si Internet dar la Telefonie foarte slab.
Eu sunt din Galati si am acolo semnal 4G asa arata pe harta (teoretic) practic am doar 3 liniute pe strada iar in casa 1-2 cel mult.
Degeaba am cel mai Bun Telefon ca semnalul abia am iar la alte retele full noroc cu dual sim.
Teoretic ai semnal in toata tara practic iesi pe geam si suna ca la 50m este firma Rds care da semnal cica.

Uite aicea saitul unde au acoperirea lor in retelele 3G-4G.
http://www.rcs-rds.ro/acoperire-servicii

| kreatorNO a răspuns:

Nu prea cred, si eu stau in zona rurala si nu prea am semnal bun. :/ acum depinde si de zona.