| Mynameiz a întrebat:

Sudura difera in functie de aparatul de sudura?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Daca vorbim de aparatele electrice, in mod normal nu trebuie sa difere.
Dar este posibil sa difere in functie de cum a fost reglata intensitatea amperajului la treptele acestuia. De exemplu, la doua aparate identice, la treapta 1 de amperaj sa fie o mica diferenta de "putere" (de intensitatea a amperajului).
Si sunt multi producatori. Mai sunt unii care isi fac aparatele de sudura acasa.

In general sudura difera in functie de electrozi si de materialul sudat. Nu mai vorbesc ca una este sudura electrica, alta este co2... Toate au in comun lipirea materialului.winking

1 răspuns: