| Doremifa a întrebat:

Sunt din Moldvova, operator Orange, cand o sa ma mut in Romania o sa fiu nevoita sa imi schimb numarul si cartela? As dori mai multe detalii pe aceasta tema

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

In conditiile in care numarul Orange Moldova este cu prefixul national 060 sau 061, acesta nu va putea fi folosit in Romania decat in roaming.
Nu cred ca exista o procedura de preschimbare a numerelor, astfel incat sa obtii un numar in format de Romania care sa fie folosit in locul celui din Moldova.
Iti cumperi cartela prepay sau iti faci abonament nou in Romania si rezolvi situatia.

1 răspuns:
| umbra09 a răspuns:

Trebuie sa-l schimbi sau sa-l folosesti in roming