| ReZiSTorr a întrebat:

Sunt disperat ...De o saptamana caut programe de descarcat drivere, am instalat si driverele originale ale placi de sunet dar nu merg. Acolo jos la windows 7 imi zice no speakers or headphones are plugged in... mufele sunt bagate corect. Dau funda daca ma ajutati! Orice sfat e bun

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Păi dacă spune că nu ai căști/difuzoare conectate, înseamnă că driverul e ok; poate placa audio să aibă ieșirea arsă.
Dacă ai ieșire HDMI, încearcă să o legi la un TV și vezi dacă în acel caz ai sunet prin boxele TV-ului. (trebuie să modifici audio device, să schimbi pe HDMI audio out).

| MarianDeluise a răspuns:

Cel mai posibil, s-a stricat placa de sunet daca spui ca nu merge nici un driver, dar nu e mare paguba
Una noua e vreo 20-30 de lei happy
Salut.