| Anomim2025 a întrebat:

Sunt multe cazuri la televizor în legătură cu bătăi în diferite locuri. M-am uitat de curiozitate pe profilurile bătăușilor pe Facebook pentru că la unele știri numele lor sunt publice.

Cum se face că absolut toți sunt cocalari?

Răspuns Câştigător
| BuLaNNNeL a răspuns:

"Băieți cu brate mari, tatuati si antrenati, care de multe ori îngenuncheau mascați"- ADEVARAATTTT, astia ie frați meu. laughing Revenind la lucruri serioase, cei mai mulți din ei, nu sunt deloc cocalari sau mai stiu eu ce, tu probabil te referi la mârtani de ăștia care se leagă de oameni mult mai slabi ca ei sau care vin cate 3-4 pe unu', ăștia da... dar sunt si tipi cu fapte grele, reale, cu ani grei de pușcărie care au făcut ce au făcut cu un motiv bine întemeiat si nu sugaci care lovesc bătrâni cu picioru-n cap, femei sau copii.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lipsa de educatie = cocalar
lipsa de educatie = smardoi
=> smardoi = cocalar

| LPCTSTR a răspuns:

Pentru ca "maneua le da putere".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cat de cocalari sunt toti, dar cazul recent de la Brasov sugereaza ca "tefelistii" sunt in voga acum, uite si exemplul:
https://www.facebook.com/mircea.mihai.77
Vedeti cazul cu acel batranel lovit intr-un pasaj aproape mortal de catre acest individ cu buze de *izda. Acesti spalatei sunt tot mai teribilisti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu doar ca sunt cocalari dar sunt si nonvegani, nu au capacitatea sa adere la nivelel nostru de empatie si intelegere a lumii.