| OtraGheaLa a întrebat:

Sunt pe abonament Orange si mai am 4gb net.As vrea sa stiu daca m as uita diseara la meci pe tableta cam cati mb se vor consuma? Sa zicem in 2h cati mb/gb? Cum sa calculez?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde cu ce rezolutie te uiti. Cu cat este rezolutia mai mare, cu atat se consuma mai multi.
In caz extrem, te poate costa mai mult decat transportul dus-intors la meci cu avion + costul biletului.

Daca-ti poti masura instant consumul, atunci te uiti timp de fix 1 minut la emisiunea acelui post TV, iar acel consum masurat il inmultesti cu 90 minute (rotunjit: 100 minute, cu prelungiri).

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Speram sa te ajute si raspunsul nostru de aici https://www.orange.ro/......lui-59013.
O zi buna,
Orange helper

| PaunPaul a răspuns:

4 g se consuma cam toti 2 ore pe videoclipuri sau na cum zici u 2 ore iti ajung proape pe toata perioada
FUNDA?