| oceanoflove a întrebat:

Sunt studenta la o facultatea si vreau sa imi inghet anul, a doua facultate aleasa o fac la plata (chiar daca as avea medie de buget) si chiar daca am renuntat la ea?
Si inca o intrebare daca renunt la facultate mi se poate restitui taxa de scolarizare?
Urma sa las si un mail celor de la facultatea respectiva dar am zis sa intreb mai intai aici cine stie.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai fost numai la taxa in toti anii atunci poti face orice facultate vrei la buget. Unde esti admisa la buget bineinteles.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Iti poti ingheta anul doar daca esti integralista si ai trecut toate examenele din an.
2. Poti face numai o facultate in regim bugetat. A doua o platesti. Mai este varianta sa platesti integral facultatea facuta la buget si astfel poti concura la alta facultate pentru un loc bugetat.
3. Cu taxa de scolarizare intreaba la secretariat. Stiam ca prima rata din an se restituie daca nu ai fost admis. In rest nu stiu cum e. Nu am fost la taxa.

| oceanoflove explică (pentru anonim_4396):

La prima facultate tot in regim de taxa sunt.

| anonim_4396 a răspuns (pentru oceanoflove):

Daca ai fost numai la taxa in toti anii atunci poti face orice facultate vrei la buget. Unde esti admisa la buget bineinteles.