| Mihai651 a întrebat:

Suntem prea multi ca populatie? oamenii vor sa sa faca in asa fel incat sa fim mai putini? daca da de ce pentru resurse?

6 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu chiar vazusem niste articole in care oamenii se ingrijorau de scaderea natalitatii in Romania si in alte tari si nu stiau cum sa ii determine pe tineri sa faca copii laughing
Deci nu stiu ce sa mai cred nici eu...

| Crackman a răspuns:

O racjeta nucleara, o boala poate un razboi, pentru ce? uitate la americani petrol, aur, wolfram resurse.

| HazelEyes77 a răspuns:

Adevaratii conducatori ai planetei care ne conduc din umbra vor sa aiba control absolut asupra masei prin toate mijloacele posibile. Vor guvern mondial, moneda si banca unica. Si suntem prea multi din calculele lor asa ca se cauta imputinarea noastra. O masa prea mare de oameni nu se tine asa usor in frau, consuma prea mult etc. Se incearca tinerea inmultirii su control prin creearea de boli noi in laburator, alimentarea populatie cu diferite e uri si chimicale cancerigene, producerea de cutremure, tsunami si alte dezastre naturale, schimbarea climei etc.

| cyupaku a răspuns:

Pentru lipsa resurselor

| mimi a răspuns:

Daca numarul populatiei o sa mai creasc (el creste foarte repede) noi nu vom mai avea ce manca, mediul va fi poluat si deci nu vom avea destule resurse. De aceea conducerea incearca sa scada nivelul populatiei prin legi care de exemplu sa impuna o plata anumita pentru familiile cu multi copii. Am auzit si de metode ilegale de reducere a nr de populatie. De exemplu in unele tari au aparut mutatii genetice a tantarilor care transmiteau virusi si boli, iar in alte tari a aparut din nou ebola. Deci da, oamenii vor ca sa fie mai putina populatie.

| Caty68 a răspuns:

Vor asta pentru ca prostia a devenit un obicei la oameni.