| LilRedRidHood a întrebat:

Tarife DHL.
Salut, vreau sa trimit un colet din Cluj in Danemarca, insa nu stiu tarifele celor de la DHL. Am accesat pagina lor, dar nu am gasit nimic care sa ma ajute (poate nu m-am uitat unde trebuie, cine stie). A mai trimis cineva colet cu DHL in afara? Voiam sa stiu asa, aproximativ, un pret.

1 răspuns:
| gogu220 a răspuns:

Eu am trimis in Norvegia. Dar pentru a raspunde la intrebarea ta ar fi nevoie de mai multe detalii. Cum ar fi: dimensiunile coletului, greutatea si localitatea. Orasele mari din orice tara au zona 1, cele mai mici au zona 2 iar in afara oraselor au zona 3, deci se taxeaza diferit.Prin urmare eu as face asa: as suna la cargus (0264 9336) sau fan curier (0264 9330) sunt firme RO si sunt mai ieftine decat DHL.