| LoneGunman a întrebat:

Tastatura de la pc imi face figuri, apas un buton si scrie altceva:
Exemnplu: apas v scrie vb,
m scrie m n
sageata dreapta scrie : /
". " = click dreapta
Daca folosesc sageata dreapta la navigare in foldere(stanga dreapta) merge ok, dar scoate un sunet din calculator.
Or fi virus, sau eroare de la pc(tastatura)

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti incerca sa verifici cu un antivirus sau sa reinstalezi Windowsul. Daca nu merge, tastatura noua!

Bula
| Bula a răspuns:

Ai ceva keyloger (virus) plantat pe PC, care nu functioneaza chiar "perfect".
Ori scanezi cu un antivirus bun (AVG free sau ESET online), ori reinstalezi windows-ul.

| darrio2007 a răspuns:

Ai varsat ceva pe ea?

| NLS a răspuns:

85% produce un scurtcircuit.
Inlocuieste tastatura! (chiar daca e sa ceri de la un coleg, vecin una de proba)
In 2010 o tastatura de 40 lei era sa ma lase fara un sistem de 3500.

| LoneGunman explică:

E de la tastatura, acum am pus alta si merge normal happy

| LoneGunman explică (pentru LoneGunman):

Gresit, dupa ce mi-am restartat pc-u, si a 2-a tastatura imi face figuri, ex:
5= 54
5= 67
"=" face 8
virus