| luma a întrebat:

Te poti conecta cu un alt calculator doar prin wireless?

Răspuns Câştigător
| MihaiEddy93 a răspuns:

Daca ai windows7: start--> network and sharing center --> set up a new connection or network --> set up a wireless ad-hoc network. Trebuie sa aiba ambele calculatoare WI-FI pornit si sa fie vizibile in retea.

| luma explică (pentru MihaiEddy93):

In ce retea te referi...sa fie conectate la aceias retea amandoua?

8 răspunsuri:
| Remus13 a răspuns:

Da

| DDCC a răspuns:

La ce sa te conectezi? Sa-ti faci retea locala sau doar sa intri la altu in pc prin TeamViewer?

| luma explică:

Am un calculator cu stick wireless si un laptop tot cu wireless si vreau sa le conectez (unu cu altul )prin wireless.

| mgtow a răspuns (pentru luma):

Nu merge prin stick wireless doar in cazul in care acel stick primeste semnal de la un router wifi si de la router trimite semnal prin wireless la ce vrei sa conectezi in plus.

| Eidriana a răspuns (pentru luma):

Ah, pai atunci nu stiu daca le poti conecta doar asa. Daca erau la aceiasi retea da. Oricum poti folosi programul TeamViewer, desi nu poti sa copiezi asa dintr-o parte in alta chestii pe calculator.

| luma explică:

Eu vroiam doar sa ma joc cu un alt calculator un joc dar fara sa trebuiasca sa ma conectez cu el pe net... oricum am gasit cum...cu un cablu UTP mufat crossover oricum mersi mult tuturor

Răspuns utilizator avertizat