| BigBane a întrebat:

Teza la istorie este mai usoara decat cea de la geografie? ( la ambele materii am note mari... dar nu prea stiu cat de grea este teza la istorie/geografie)

2 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Sunt la fel de usoare daca inveti si la fel de grele daca nu inveti. Eu am dat examenul de capacitate la istorie si bacalaureatul la geografie pentru ca am vrut sa le invat foarte bine pe amandoua.

| P3TR3 a răspuns:

Da...Yellow spune ce spune...are si el / ea dreptate dar:
Parerea mea este ca teza la geografie este mult mai usoara decat cea la istorie deoarece :
1. La geografie nu sunt anii aceia din istorie (1985, 1357,1853...)
2.La geografie (Daca e teza de clasa a VIII-a) stii despre ce e vorba : ROMANIA...deci cat de greu poate fi sa zici ca Timisoara e la campie laughing sau Carpatii sunt munti laughing
Asta e parerea mea, tu decizi ce vrei sa faci, alegerea tawinking