| justme2226 a întrebat:

Știe cineva cât costă o extracţie de măsea la New Dental Clinic din Piatra Neamţ?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu este mai simplu sa suni si sa intrebi? mai simplu de atat nu poate fi.
pe de alta parte extractia sa stii ca se face in baza a ceva, de obicei in urma radiografie zonei, asta pentru a nu exista infectie, nicio masea nu se scoate cand este cu infectie nu de alta dar unora cica le-a cedat inima de la astfel de proceduri gresite medical, de aceea medicii nu se mai incurca cu asa ceva.
Deci mergi la medicul stomatolog, poate fi al acestei clinici detal, el iti va da o foaie cu localizarea maselei tale (in termeni medicali) cu acea foita te duci la un centru de radiologie dentara iti face o radiografie, si abia apoi te intorci la medic cu radiografia iti va spune ce este de facut daca ti-o scoate sau daca inainte de asta trebuie sa iei antibiotic ceva (in caz de infectie) si apoi ti-o scoate.
Unde mai punem ca trebuie vazut la maseaua ta daca ai nerv daca este nervul scos, nu se scoate asa pe loc o masea, se face un pic de documentare apoi o scoti.

| alina2k18 a răspuns:

O extractie costa intre 150-550 ron, mergi la medic cu radiografia si iti spune.