| Kimokato a întrebat:

Știe cineva cum pot scoate bani cash din PayPal? Eu mi-am conectat la contul de PayPal cardul meu care este Mastercard și din câte am citit pe net zice că vor fi probleme când o să încerc să scot bani cash, cel mai bun este un card Visa. Cine mă poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| Anca0115 a răspuns:

Cel mai bine e sa retragi banii direct în contul bancar, poate fi chiar contul la care ai atașat acest card.
Dacă adaugi cardul la contul de PayPal de fiecare data când retragi banii o sa ai comision.
Eu am card Visa și e fix la fel. Dacă retrag în cont nu am comision dacă retrag pe card, PayPal ma taxează... Diferența e ca aștepți 2-3 zile sa îți între banii în cont, la card întra în câteva ore parca... Nu mai rețin ca nu am mai retras banii direct pe card de foarte mult timp.