| WeWes a întrebat:

Știe cineva daca acele clădiri de birouri mari fumurii, care nu se vad pe interior, au folie anti UV? Nu e vorba că mă bate soarele direct, el nu se vede pe geam însă nu mă pot concentra la job deoarece simt că vine o oarecare caldura dinspre geamuri și sincer nu as vrea sa stau 8 ore in razele UV, numai la asta mă gândesc si nu pot sa îmi fac treaba

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, acele cladiri cu geamuri f mari au folie protectiva UV.
Cu asa ceva nu se joaca nimeni, fiind un standard obligatoriu, cand cladirea nu are alta protectie decat geamuri.

Nu-ti fa probleme ca nu ai cum sa stai in razele UV, odata ce geamurile au aceasta protectie.
Iar caldura emanata de geam este normala, de altfel si pereti expusi la soare emana caldura, dar nu permit transferul de raze UV la interior.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai asa e lumina, nu cred ca se mai pot face oglinda acum