| anonim_4396 a întrebat:

Știe cineva o metoda bună sa învăț mersul autobuzelor și tramvaielor?

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Poti utiliza moovit sau google maps pana inveti putin, apoi dupa ce o sa mergi de cateva ori o sa te obisnuiesti fara aplicatie.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Si la ce i ti foloseste? Esti ghid?

| Zuzu1991 a răspuns:

E o aplicatie de android
https://play.google.com/store/apps/details?id=ro.stbsa&hl=en&gl=US
efectiv iti spune cand vine urmatorul RAHAT stb in statia in care esti (autobuz, troleibuz, tranvai)

| dinaprilie a răspuns:

Google maps e cel mai bun. Aditional pe site-ul stb.ro. Presupunand ca vorbesti despre Bucuresti.

| FreddieM a răspuns:

Poti sa incerci aici.
http://stbsa.ro/ora_statii
Da click pe linia sau liniile care te intereseaza si vezi acolo orarul exact.
Dar nu cred ca trebuie sa inveti ca la carte, sunt sigur ca vei memoriza automat liniile si orarul de care ai nevoie, cand vei incepe sa circuli frecvent.
Cheers

| Gabriel2606 a răspuns:

Eu știu foarte bine Bucureștiul, inclusiv orientari si mersul mijloacelor de transport, aplicatia aceea deja are bug-uri iar ultimul update e anul trecut, daca vrei te pot ajuta, cand ai nevoie.