| anonim_4396 a întrebat:

Tigara electronica are aceleasi efecte ca tigara normala? Cum arata plamanul unui vaper fata de plamanul unui fumator?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu as zice ca vaparea este mai periculoasa decat fumatul traditional, zic asta dupa ce am vazut in trecut cateva cazuri la tv in sua ce-i drept cu plamanii unora care vapau si erau praf asta dupa cateva luni de vapat...pe cand in cazul unui fumator plamanii se distrug doar in cazuri mai rare si pe perioada mai munga de fumat, in orice caz FUMATUL nu este bun sub nicio varianta si in ziua de astazi doar inconstientii mai fumeaza iar marketingul asta cu vapare cu tigari electronice nu stiu ce sa mai scoata sa iti ia ochii sa dai in loc de 22 de lei pe un pachet de tigari te face sa scoti din buzunar 200-400 de lei de inceput si apoi sa mai dai inca pe atat la cateva luni prin solutiile pe care le cumperi, deci mai mult consum si castiguri mari pentru cei care vand moarte.
Si asa in ziua de azi poluarea este foarte mare in orasele mari, vorbim de poluarea masinilor acum caci combinatele le-au vandut mafiotii, deci masinile in special cele diesel polueaza si afecteaza plamanii, sa le multumim conducatorilor diesel pe aceasta cale, dar cu degetul mijlociu!

| doctorandus a răspuns (pentru Simpatic):

Dap... din cauza lichidului contrafacut.

| Illuminati2016 a răspuns:

Mult mai bine decat tigarile normale deoarece tigra electronica e doar un abur comparativ cu gazele nocive din tigara

| anonim_4396 explică (pentru Illuminati2016):

Dar ma gandesc ca si acel lichid din tigara electronica este nociv.

| Illuminati2016 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai linistit ca nu se moare din astea asa usor ca sunt unii care fumeaza de zeci de ani si incs o duc bine mersi

| C._Madalin_Andrei_1999 a răspuns:

Cel mai bine alegi sa nu fumezi deloc. nu te gândi că e mai sănătos sa vapezi