| imaqtpie a întrebat:

Timp de o săptămâna trebuie să beau doar apă plată cumpărată, ce brand este cel mai bun?

18 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Borsec, Bucovina, Perla Harghitei.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu trebuie sa arunci banii pe apa plata de cumparat, o poti obtine in casa, daca fierbi apa de la canal, o lasi sa se raceasca si o pui apoi in sticle, eventual la frigider, ca sa fie rece.
Apa fiarta si racita este perfect curata, fara bacterii, impuritati si alte depuneri, in plus, Nu te costa nimic!
In principiu, apa plata trebuie bauta ZILNIC, pentru tot restul veitii tale, nu doar pentru 1 saptamana.
Ce bei de obicei?

| imaqtpie explică (pentru Violleta2022):

Sunt plecat la bunici, au fântână, am problema cu stricatul la burtă de la apa. De obicei beau de la robinet.

| Violleta2022 a răspuns (pentru imaqtpie):

Bunicii gatesc la razele soarelui?
Nu au butelie, sau nu fac foc in soba sau la aragaz ca sa gateasca mancarea?

Apa se fierbe pe foc, asa este normal, pe orice fel de foc: din lemn, carbuni, gaz metan sau electric!

Deci, se poate pune o cratita cu 5-10 litri de apa de fantana pe foc, se fierbe, apoi se lasa sa se raceasca, se pune in sticle si se bea.\
Asa face tot omul inteligent, ca doar nu va cara apa de la magazin, la tara.

| imaqtpie explică (pentru Violleta2022):

Magazinul e aproape, nu e problemă asta.

| Violleta2022 a răspuns (pentru imaqtpie):

Ma crezi sau nu, dar apa plata, ramane apa plata, indiferent de brand, este doar apa...doar un somn ar platii mai mult doar pentru ca i se pare ca este diferita, in fond "apa plata" nu este decat o amarata de apa simpla si fara nici un gust.

| justanotheruser99 a răspuns:

Aqua Carpatica, Dorna, Bucovina, Evian.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

SiO2*nH2O este cel mai bun "brand" pentru tine

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Asta da brand! laughing

| Gonrax a răspuns:

Mie imi place Borsec. laughing

| Alexandruuu88 a răspuns:

Borsec /Perla Harghitei

| Nesemnat a răspuns:

Ce credeți că apa de la magazin este diferită? Era arătat și la știri că flacoanele sunt umplute cu apă de la robinet și vândute. laughing

| blond1x a răspuns:

Aqua, pentru că conține foarte puțini nitrați... te întrebi ce sunt? niște substanțe toxice cancerigene.

| karyyyb a răspuns:

Apa Bucovina este mai buna.Te hidratează cel mai bine. A trebuit sa țin și eu același regim și doctorul mi-a recomandat acest brand. Sper ca te-am ajutat.

| Trif_Robert_2000 a răspuns:

Bucovina

| UnBaiatSingur a răspuns:

Stai, care este scopul, sa slăbesti?

| imaqtpie explică (pentru UnBaiatSingur):

Sunt plecat la bunici, au fântână, am probleme cu stricatul la burtă de la apa.

| xerxes1 a răspuns (pentru imaqtpie):

Pentru ca nu ti-ai format inca anticorpii specifici.
O sa vezi ca anul viitor nu o sa mai ai probleme cu apa bunicilor.