| SpinescuMiron a întrebat:

TPU, am nevoie de o documentatie sau cum pot afla de ce am nevoie pentru a deschide un dispensar intr-un sat uitat de lume?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ma gandesc bine, "dispensarul" a disparut de vreo 30 de ani incoace. Aceea era denumirea unui centru medical de sat/comuna, de pe vremea comunismului.
Pentru a afla ce este necesar, ar trebui sa mergeti la Directia Sanitara din orasul dvs si sa intrebati acolo. Va vor da ei lista cu tot ce trebuie pregatit pentru cabinete.
Va trebuii sa mergeti si la Registrul Comertului din orasul dvs, ca sa luati o lista cu certificari, autorizari si ce acte aveti nevoie sa intocmiti, pentru a deschide un punct sanitar, in acel sat.