| Carolina1972 a întrebat:

TPU! Am o întrebare pentru voi! Este o alegere rea sa te angajezi la Lidl? Este greu? am auzit ca trebuie sa inveti niște coduri la legume/fructe, dar se plătește bine. Ce părere aveți? Mulțumesc și va rog fără miștouri!

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Munca de calafat acolo macar nu stai in soare

| Liviu a răspuns:

Stai potol cu comertu tau, tu nu stii ce inseamna comert cred.Lucrezi in ture, lucrezi sambete, duminici.Alege un alt loc de munca, mai prost platit si cu mai mult timp liber.Nu fi naiva sa crezi ca te vei imbogatii din LIDL, sau alte magazine.Alege sa ai si timp liber pentru sufletu tau, nu te baga sclava.Nu vorbesc din auzite, am fost paznic pe magazin, cata munca au saracii oameni, nu ai tu idee laughing pentru ce? lucrat in 2 ture? Hai lasa-ma happy se poate gasi un loc de munca decent cu un salariu...ok zic eu, un salariu de 15 mil si o norma lejera de munca e ok happy

| Adry05 a răspuns:

Am 2 cunoștinte care au lucrat pe casă la Lidl. Acu nu știu dacă e peste tot așa sau doar în magazinu respectiv dar e un control permanent pe tine, se uită non stop, n-ai voie să ții restul a tău, de exemplu îți dă un client 1 leu și era 80 de bani produsu și e dispus să-ți lase restul, tu n-ai voie să ieși pe plus la sfârșit cu mai mult de 10 lei cred că deschid un fel de anchetă.
plata parcă era în jur de 2000 de lei și în fiecare an se mărea cu 100. Programu. știu că mergeau și la 5-6 dimineața la muncă până la prânz cred sau alte ture intrau la prânz și ieșeau pe la 10-11 seara. de multe ori le punea și la aranjat rafturi, nu ești doar pe casă.
codurile da, trebuie neapărat să le înveți dar îți oferă ei ceva aplicație sub formă de joc să le înveți mai ușor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am înțeles că se plătește bine, însă este istovitor din punct de vedere al programului și al efortului psihic și/ sau fizic depus... Acum depinde de tine...

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu plateste 1000€ nu e bine

| Carolina1972 explică (pentru mgtow):

Salariul e 2700 lei happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Pentru cineva fără facultate mai ales, nu știu dacă există (prea multe) locuri de muncă în România cu astfel de salariu... straight face

| mgtow a răspuns (pentru Carolina1972):

Slab, mai bine sofer pe autobuz unde se scoate 1000€ lunar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te mai bine la mega,cel putin eu de fiecare data cand merg ii vad p-aia stand degeaba, in schimb la lidl ii munceste mai mult.
Majoritatea produselor au cod de bare, Lidl detine multe produse care nu au si trebuie sa bagi tu codul, ala ori il vei invata ori ti-l poti scrie pe foaie.
Oricum, superiorul tau va decide daca esti capabila sa stai pe casa

| Amali23a a răspuns:

Lucrul cinstit nu e o rusine, se plateste destul de bine din cate stiu si nu e asa greu pe cum pare, si, si daca trebuie sa inveti ceva o sa le inveti rapid si o sa te obisnuieti deci e o alegere buna

| Carolina1972 explică (pentru Amali23a):

Mulțimesc pentru incurajare! Chiar am nevoie sad