| UserName250000 a întrebat:

TPU, am stricat ecranul de la laptop?;( Tot timpul cand imi deschid laptopul imi tot apar dungi "oribile" orizontale pe laptop. Am curatat laptopul de praf, am fixat tot si tot imi apar dungi care mai si dispar in 2 ore. Ce sa fac va rog?! Trebuie sa-mi inlocuiesc ecranul?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu nu cred ca este display-ul ci placa video sau cablul de legatura. Daca era spart display-ul nu-si revenea. Oricum, trebuie dus la service.

| Lorena1787 a răspuns:

Da, e spart display-ul, trebuie sa il schimbi neaparat.