| MrkiddyKid1 a întrebat:

TPU se merita sa fac overlock la placa video: ATI Radeon x1550 si daca da la cat ar trebui sa ridic frecventele?

1 răspuns:
| StefanMosneaguID a răspuns:

Nu se merită decât dacă vrei să te joci cu focul. Eu am avut ATI Radeon x1600 şi mi-am dat seama că au făcut-o din fabrică la nişte frecvenţe acceptabile aşa că tot ce poţi face este să ridici cu 20% acolo şi asta ar un risc care nu face decât să-ţi înjumătăţească durata de viaţă a plăcii video. Spun să economiseşti o sumă şi să-ţi cumperi o placă video performantă. O să reuşeşti dacă, desigur, vrei asta cu adevărat. Succes!