| Carolina1972 a întrebat:

TPU! Urgent! La ce se refera "studii superioare"? Vreau sa ma angajez și mi-a zis dansul sa ii scriu mesaj cu numele, adresa etc. Și studii superioare dar la ce se refera? Am doar diploma de 12 clase și cea de bac. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Studii superioare inseamna facultatea +. Deci ai studii medii happy

| Carolina1972 explică (pentru Liviu):

Mulțumesc!

| Liviu a răspuns (pentru Carolina1972):

Cu placere, si ca sa stii, degeaba ai facultate daca nu ai pile.In ziua de azi 10% reusesc prin forte proprii, restul prin pile.Chiar si eu am intrat la munca prin pile(nu am facultate)dar in general, totu e pe relatii

20 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Cu diplomă de 12 clase + cea de bacalaureat te încadrezi la studii medii. Studiile superioare se referă la facultate!
Deci: Ghinion (citat din Klaustrache)
happy

| Carolina1972 explică (pentru gabicoo):

Dece ghinion? laughing

| gabicoo a răspuns (pentru Carolina1972):

Nu are legătură cu întrebarea ta!
Dar nu-l suport pe Iohannis și nici pe Orban!
happy

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Mă refeream la Iohannis!
Întrebat în 2014 cum a reușit să cumpere 6 case din salariul de profesor, în timp ce alți profesori trăiesc de pe o zi pe alta, dobitocul a zis: Hmmmm! Ghinion!

| Carolina1972 explică (pentru gabicoo):

Am înțeles laughing m-am speriat

Răspuns utilizator avertizat
| gabicoo a răspuns (pentru AlexDorinel):

Corect! Casele nu sunt cumpărate cu luate cu japca! Una din ele a trebuit să o de-a înapoi!
Și stai liniștit toți au palate nu doar pesedeii!

Răspuns utilizator avertizat
| gabicoo a răspuns (pentru AlexDorinel):

Amândoi sunt la fel de slabi și hoți! Diferența dintre ei e că Ponta măcar a făcut doi copii și a înfiat unul! Nu a trăit degeaba așa ca Iohannis - ăstuia i se va risipi sămânța!

Răspuns utilizator avertizat
| gabicoo a răspuns (pentru AlexDorinel):

Eu am stat atunci acasă!
Tu nu ai încă drept de vot! Așa că nu-ți mai bate capul! De ieșit la alegeri iese cine "trebuie" adică cea mai bună slugă a intereselor străine!

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Ce varsta ai? tu cand erai in liceu nu ai auzit de facultate si mastere, scoli profesionale?
Cand am vazut intrebarea pe moment am crezut ca nu sti pe ce planeta traiesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se referă la facultate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Studii superioare" inseamna sa ai facultate.
Tu trebuie sa scrii in CV ca ai studii medii.

| aneliram a răspuns:

Se referă la facultate

| aneliram a răspuns (pentru aneliram):

Știu că postliceala nu înseamnă studii superioare.

| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
Studiile superioare sunt de doua categorii:
1. studii superioare de scurta durata - licenta (facultatea de 3/4/5 ani) dupa sistemul Bologna;
2. studii superioare de lunga durata - acestea includ si studiile postuniversitare (master), daca il faci pana in 5 ani d ela absolvirea studiilor universitare de licenta.
Liceul e considerat studii medii. Tot ce e dupa liceu sunt studii superioare.