| PussicatDolls a întrebat:

Trebuie sa trimit bani in contul cuiva la Raiffeisen Bank. Trebuie sa ma duc neaparat la o sucursala Raiffeisen sau pot depune si de la o alta banca? De exemplu sa depun de la Alpha Bank intr-un cont la Raiffeisen. Multumesc!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai cont la o banca poti sa transferi din acel cont cu un comision. Daca depui la banca Raiffeisen direct comisionul va fi mai mic.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la raiffeisen banck, ca daca se intîmplă ceva si persoana nu primeste banii va da vina pe tine ca ai trimis prin altă bancă, oricum intereseaza te la Alpha banck si cei de acolo i ti vor explica ei cum e procedura, sănătate multă si numai bine.

| mihai69 a răspuns:

Poți merge la orice bancă. Dar e bine să întrebi dacă se percep comisioane, atât la depunere, cât și la primire - nu cumva să se plângă cel căruia îi depui suma că nu a primit cât trebuia.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Poti pune la orice banca din lume care lucreaza cu Raiffeisen, asta e prima intrebare care o pui. Chestia e comisionul mai mare daca nu pui direct ci la altii.