| ZaKid a întrebat:

Trebuie setat ceva pentru ca procesorul sa iti functioneze dual?

Răspuns Câştigător
| FORMULADTI a răspuns:

Nu nu, el singur de la sine lucreaza dual, nu iti fa griji de asta

6 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Nu, nu trebuie setat nimic. happy

| Dannyjj a răspuns:

Dacă ai instalat toate driverele pe care le-ai primit cu calculatorul, atunci componentele merg ca la carte și nu mai sunt necesare alte setări.
Poate doar una, și anume setarea windowsului ca să pornească mai repede prin a seta să pornească direct cu Dual Core, Start->Run->msconfig, secțiunea Boot->Advenced Option, Number of processors alegi "2"(2=Dual), mai poți să setezi la Maximum memory, câți MB de rami să fie folosiși când pornește calculatorul, în rest nu trebuie făcute setari pentru a recunoaște procesorul ca fiind unul Dual Core.

| Eyezonfire a răspuns:

Trebuie să ai procesor dual.

| blamefire a răspuns:

Oi fi eu fata dar ma pricep cat de cat si la asta: din cate stiu eu nu iti trebuie...mai intreaba si pe altii poate iti vor da alte raspunsuri.Succes!

| seby99 a răspuns:

Pai daca ai n singur procesor nu o sati mearga nici odata dual.
Daca ai dual core sau 2 procesoare nu trebuie setat nimic asa merg ele

| CR7_9238 a răspuns:

Nu,sunt de mai mult tipuri procesoarele nu exista sa-l setezi tu sa fie dual e imposibil exista Single-core, Dual-Core, Triple-Core etc.