| Mâncărici a întrebat:

Ubuntu (Linux) sau Windows
Care este recomandat?
Argumentati!

4 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Ubuntu
Linux e pentru profesionisti
Windows e enervant, ca iti cere licente (deci e cu plata) si nu e cu nimic superior Ubuntului...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Linux-ul e util pentru oamenii de afaceri, majoritatea oamenilor folosesc windows.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Linuxul e pentru programatori nu pentru oameni de afaceri ca aia folosesc doar excel si word

| Addaa1998 a răspuns:

Windows-ul deoarece el este mai bun pentru orice tip de computer si mai ales este cel mai des folosit sistem de operare si are mai multe avantaje fata de celalalte sisteme de operare, programele sunt mai usor de gasit pe internet.
Bafta!