| sopranaCadaverica a întrebat:

Uleiul de protectie pentru plaja (Nivea) se intinde pe piele cu mana, se maseaza? Sau doar se pufaie pe piele si atat, fara sa-l intind? big grin Cum se aplica in mod corect? Nu scrie detaliul asta pe sticluta

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ideea e sa ai toata pielea acoperita. Daca tu poti sa pufai si sa fii sigura ca se va distribui uniform, e ok. Dar de ce sa nu il intinzi cu mana peste tot ca sa fii sigura?

| ContNmc7 a răspuns:

Se masează, "pufaitul" e doar pentru a pune mai usor substanta pe piele.

| stefan1902 a răspuns:

Poti sa pufai si apoi sa il intinzi. Nu se intampla nimic daca il intinzi cu mana apoi!