| AndreiStefan1234567 a întrebat:

Un aparat cu ultra sunete care paralizează câinii dar si alte animal cum ar fi ursii. Am vazut in filme si nu stiu dacă pot sa fac rost sau de unde.

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Www.emag.ro
www.elareducere.ro
Aici gasesti dispozitive cu ultrasunete si cu semnale luminoase pentru gonit / dresat câinii.
Eu am luat unul de pe www.emag.ro si e destul de bun - ține maidanezii la distanta ( a costat acum 2 ani în jurul a 90 lei).
Referitor la ursi am vazut la cineva un dispozitiv cu aer comprimat (seamana cu un spray) care emite un zgomot foarte puternic. Nu stiu cât de eficiente sunt. Amicul meu nu a avut până acum onoarea sa se întâlneasca cu ursul.
Nu exista dispozitive care sa paralizeze animalele. Eventual poti cumpara un spray paralizant.
Succes la shopping.
:)

5 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

O dovada ca nu oricine ar trebui sa deschida TV-ul.

| Victoria18 a răspuns:

Nu exista asa ceva.

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Filmul era Sf, pentru ca nu exista aparat cu ultra sunete care sa paralizeze?
In schimb exista apaarate cu ultrasunete care alunga catei din cauza ca sunetul acela este foarte iritant pentru ei... A si atentie unii catei in loc sa fuga cum speri tu, chiar se enerveaza mai tare.
Iar daca vrei sa folosesti ultasunetul impotriva ursului, sper sa poti fugi cu peste 80 km/h rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Achim_Alex_2002 a răspuns:

Poți găsi pe internet de vânzare. Dacă te-am ajutat te rog sa îmi dai fundă.