| MihaiPavel21 a întrebat:

Un prieten mi-a zis că acum nu mai ai voie să vii în Anglia! Este adevărat?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate au granitele inchise, din cauza covidului este posibil.
Oricum, este doar o chestie temporara, pana se inchid definitiv granitele (in ianuarie 2021), pentru ca Anglia a iesit din Uniunea Europeana, iar de acum incolo, va trebuii sa obtii viza de turist sau viza legala de munca, ca sa poti intra in Anglia.

| blacksky13 a răspuns (pentru Violleta2022):

Granițele nu au cum sa le închidă definitiv. Poți veni aici doar cu pașaportul din Ianuarie 2021 dacă e cu scopul de a veni in vacanța fără a avea nevoie de o viza. Dacă vrei sa stai mai mult de 6 luni vei avea nevoie. In schimb buletinele nu se mai accepta ca act de identitate la granița doar dacă ai Pre-settlement sau settlement aprobat sau alte acte care dovedesc faptul ca ai dreptul de a veni și de a sta aici.

| Violleta2022 a răspuns (pentru blacksky13):

Nu se mai poate veni acolo in vacanta, fara sa ai viza de turist!

| blacksky13 a răspuns (pentru Violleta2022):

Te asigur ca nu îți trebuie viza dacă vii ca simplu turist sau sa îți vizitezi prietenii pana la o perioada de 6 luni. Doar anumite activități sau dacă e in scop medical necesita o viza dacă nu ma înșel. Dar ce stiu sigur e ca nu îți trebuie dacă vii in vizita. Locuiesc aici in Anglia și îți zic din surse sigure, mai ales de pe website-ul guvernului din Uk. Numai bine!

| mihai69 a răspuns:

Pentru cei cu interdicție pe pașaport, da - e adevărat.

| cristimihailov a răspuns:

E plin boss. E plin.
Romana e a treia limba.

| romeo78 a răspuns:

Este în lock down și accesul este restricționat în Marea Britanie. Intră cazurile umanitare, cei cu domiciliul în Anglia.

| zilog a răspuns:

Poți sa vii în Anglia! nu e nici o problemă, așa este Româna este a doua limbă, diecare al treilea om de pe stradă este Român.

O să se pună doar pe făcut curat să îî trimită acasă pe cei care toată viața lor au cerut ajutoare au furat curent apa si tot ce se putea
Cei care nu se duc nicioada la nici un fel de muncă.

Dar dacă tu ai o meserie ești tehnician dentist sau dentist sau medic și se întânplă ca ei să ducă lipsă să zicem de oftamologi gata ești lăsat în pace
te duci la muncă nu te exchivezi de la a plăti 30% 60% 80% taxe din salariu
pentru că aici taxele sunt direct proporțional mai mari cu cât ai salariul mai mare cu atât te taxează mai mult
Așa că dacă ești un medic bun dar ofticos dacă îți ia cineva din salariu taxe si impozite rămâi în românia sau vii aici si nu te apuci de medcina ci de spalat pe jos de strâns gunoaie ca sa nu fii taxat pentru ca orice salariu este impozitat si cu cât ai bani mai multi cu atât ajungi să dai direct propoțional mai mulți bani pentru taxe si impozite.

Acum este mult mai greu să vi in Anglia pentru că toată planeta s-a pus pe făcut curat de paraziții sociali care doar consumă și poluează planeta degeaba!

Gata s-a terminat cu cocalarismele manelărismele și cerșătoria.

Acum indiferent unde te duci mai există așă câte o portiță de intrare lăsată deschisă pentru cei care știu cu adevărat să facă ceva extraordinar de bun cu mâna lor
de exemplu dacă o țară are nevoie de un inginer in pertrol si gaze
va cauta prima dată în țara respectiva
apoi in toata uniunea europeana in afara de Romania si Bulgaria
apoi daca nu gaeste abia atunci vor cauta si in Romania si Bulgaria
pentru ca romanii sunt mult prea buni se vand mult prea ieftin
si chiar s-a facut scoala pe la noi si se oftica elvetienii cand vad ca un roman munceste de 400000 de ori mai mult de cat ar putea sa muncesca un evetian!
si un roman cere doar 30% din cat cere un elvetian ca si salariu