| ady1997 a întrebat:

Unde apelez pentru a nu mai primi apeluri necunoscute, adica sa nu mai poata suna el pe necunoscut, sa ii spuna "casuta vocala" sau ceva de genul celor pe necunoscut.sau unde la setari trebuie sa dau,? funda!

4 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Din cate stiu eu nu se poate asa ceva! ori lasi telefonul inchis si nu te poate suna nimeni si intra casuta, ori il lasi deschis si te poate suna toata lumea! pentru modelele Nokia cu symbian, sunt niste programele care pot bloca numere de telefon! adica numarul "x" cand te suna sa dea direct busy, deci sa respinga apelul! dar nu stiu daca functioneaza chestia asta la un numar privat!

| sonya a răspuns:

Pai nu prea poti din setarile telefonului decat daca poti redirectiona apelul. Dar exista un programel pentru telefoane Mcleaner care iti blocheaza ce vrei tu. De la mesaje pana la numere de telefon. Sa nu mai primesti mesaj de la anumite persoane sau sa nu mai primesti apeluri de la necunoscuti si nu numai. Te poti juca cum vrei tu. Si blacklist face acelasi lucru. Blocheaza apelurile. Succes!

| sonya a răspuns:

Pentru RS4. Eu detin un telefon Symbian si programelel mai sus mentionate de mine chiar merg. Si m-am folosit cu succes de ele. Nu le fac reclama sau mai stiu eu ce, dar uneori chiar te scapa de anumti stresati sa spunemhappy. Acum depinde bineinteles si de telefon. Dar poate sa incerce.

| ady1997 explică:

Am reusit,si fara programe sau alte chesti,am facut din setari de la telefon,si respinge orice necunoscut, e,,...n-ai ce zice, destept telefontongue