| Polistfever a întrebat:

Unde este mai bine sa itit faci un card bancar? La bcr sau brd?

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Bt. Este cu cele mai mici comisioane.

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Si eu recomand BT. happy

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai bine este sa-ti deschizi cont bancar si sa-ti afci acrd, la cea mai apropiata banca, de casa ta, ca sa-ti vina usor sa scoti bani si sa faci tranzacții.
Comisioanele bancare sunt la fel peste tot, deci nu ai de ce sa cauti o alta banca, pentru ca nu beneficiezi de nimic in plus si posibil sa pierz timp si bani pe masini sau taxiuri, ca sa mergi acolo.
vad ca deja necunoscatorii s-au apucat sa raspunda, incurandu-te!
Tine minte un lucru important:
Niciodata sa nu scoti bani de la alt automat bancar, decat cel al bancii tale, fiindca banca unde ai tu cardul, nu-ti ia nici un comision, dar daca scoti de la alt automat, vei platii 4 lei.
ca sa intelegi:
daca ai cont la BCR si mergi al toate bancile si automatele BCR, poti scoate bani fara sa platesti nimic.
Daca ai cont la BCR si mergi la banca Transilvania sau alta banca sa scoti bani, vei platuii cimision de transfer bancar, fiindca automatul iti da banii, dar el se conecteaza la banca ta si cere banii, iar tranzactia aceea este platita de tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La BCR softul online banking este mai modern și mai prietenos. Când faci un împrumut, condițiile contractului sunt mai bune la BRD.

| mihai69 a răspuns:

Depinde de care card vrei (debit / credit).
Caută o bancă cu costuri minime și internet banking excelent.
Eu recomand Revolut (card de debit) sau ING.
====
@DaniNovember: „BCR nu chiar". Serios?!? ia vezi aici:
https://www.bcr.ro/ro/retea-unitati1/unitati-atm/unitati-bcr?all=1

| Sofer a răspuns:

Eu am la BCR și nu am probleme cu ei.

| TheGentleman a răspuns:

Banca Transilvania. au 0 comision la retragere ATM, 0 transfer bancar în aceeași rețea și doar 1 leu/lună la administrare internet banking.

BRD are 4/lei administrare și îți mai iau și comision la ATM

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BRD gasesti in toate orasele. BCR nu chiar. BRD imi pare mai serioasa ca banca, si mai amabili cand ai treaba la ghiseu. Am avut treaba la ambele dar in cele din urma trag mai mult spre BRD. Au taxe mari intr-adevar dar zic ca merita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Raiffeisen ai doua pachete cu zero costuri din care poți alege. Zero Simplu sau Zero Tot.
Și la BT e ok.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

BCR