| anonim_4396 a întrebat:

Unde mă pot angaja la vârsta de 18 ani? Ceva sfaturi?

Mulțumesc!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Oriunde.

| Violleta2022 a răspuns:

Unde gasesti loc de munca in satul/ orasul sau comuna de unde esti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Oriunde se cauta munca necalificata... ca nu cred ca ai vreo calificare la 18 ani. Sau poate ai vreun liceu tehnologic ceva

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Nu am momentan o calificare, sunt încă la liceu, clasa a 10-A intru și termin pe la 19 ani și cam atunci pot ieși pe calificare, până atunci ziceam să lucrez undeva în vacanța de vară.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe vara fiind și major sigur găsești ceva pe litoral. Că forța de muncă se caută.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Păi nu vreau pe litoral, În depozite sau la firme cu carte de muncă nu merge?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Merge cum sa nu meargă.

| AdioTPU a răspuns:

In restaurant ca ospătar, barman, ajutor bucătar, lucrător comercial in supermarket, manipulant marfa.

| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

Oriunde ai pregatirea necesara. Daca nu ai o pregatire, oriunde ca necalificat.
Iata ca sunt bune scolile de meserii unde se invata o calificare, dar toti stramba din nas din cauza denumirii.

| produse22snep a răspuns:

Dacă vrei un job foarte bun în mediul online..la o companie cunoscuta îți recomand promovarea produselor Snep. Eu am 14 ani și lucrez de puțin timp în acest domeniu și caut persoane cu care sa colaborez. Bani câștigi în funcție de cât te implici...doar promovând produse atât în online cât și în viata de zii cu zii. Dacă ești interesat te aștept pe Instagram (sorinaaa.snep) și îți voi da mai multe detalii.