| Muclees a întrebat:

Unde pot gasi aloe vera (planta) in Timisoara? Si cat costa?

1 răspuns:
| CuriousStuff a răspuns:

Eu mi-am cumparat una din Lidl, arata destul de urat dar dupa ce am dus-o acasa si am avut putina grija de ea incepe sa capete forma. A costat sub 10 lei si nu stiu daca mai sunt, probabil o sa aduca iar candva, de obicei supermarketurile au "plantute" din astea. In rest, la florarii ma indoiesc ca o sa gasesti, evetual daca sunt ceva magazine mari de flori sau poate ai noroc in magazine precum dedeman sau cele cu raioane de gradinarit. Poti sa-ti iei si una care nu arata asa bine si e ieftine si daca ai grija de ea e foarte posibil sa prinda viata. Eu zic ca nu merita sa dai foarte multi bani. Eu i-am pus si pamant normal, din magazin si inca supravietuieste, ea avand nevoie de pamant mai nisipos, e o planta destul de rezistenta. happy