| georgetel a întrebat:

Unde se editeaza bancnotele romanesti?

Răspuns Câştigător
| LuS[z] a răspuns:

BANCA NATIONALA A ROMANIEI-BNR.ai auzit de "guvernatorul bnr"? e mugur isarescu-cel care spunea acum cateve luni ca leul castiga teren in fata euro...bla bla bla...

3 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Bancnotele sunt tiparite undeva in exteriorul tarii.Este insa top secret localitatea unde se tiparesc pentru mai multa securitate. Apropo la ce-ti trebuie informatia? Vrei cumva sa furi matrita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bancnotele? o fi imprimeria nationala sau vreo institutie legata de BNR banca nationala a Romaniei! voi ce spuneti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiam ca in elvetia se tiparesc toate bancnotele